14 genç sanatçı hikayelerini sergiledi (video)

14 Türk sanatçının eserleri, Kosova'nın başkenti Priştine'ye konuk oldu. Bir Hikayem Var adlı sergi, kültürlerarası diyalog projesinin bir parçası. Genç sanatçılar resim, heykel ve desen alanında ortaya koyduğu çalışmalarını sergiledi.

14 genç sanatçı hikayelerini sergiledi (video)

Hepsinin bir geçmişi, hepsinin bir hikayesi ve hepsinin farklı yorumları var. Türkiye - Balkanlar Kültürlerarası Sanat Diyalogları Projesi kapsamında Kosova'nın başkenti Priştine, "Bir Hikayem Var" sergisine ev sahipliği yaptı.

Türkiye'den 14 genç sanatçı sergi kapsamında resim, heykel ve desen gibi farklı alanlardaki çalışmalarıyla bir araya geldi. Ortak kültürlerini, ortak hikayeleri ile sanat için birleştirdi. Sanatçıların aile kültürleri ve gelenekleri eserlerinde yorumlandı. Ortaya çıkan yorumlarsa, Türk ve Kosovalı gençler arasındaki diyaloğu kültür ve sanat vasıtasıyla genişletti. "Bir Hikayem Var" sergisi açıldığı günden bu yana büyük ses getirdi ve Kosova'nın kültür sanat gündeminin başında yer aldı.

Bosna Hersek, Arnavutluk ve Karadağ'ın ardından Kosova'da sanatseverler ile buluşan "Bir Hikayem Var" sergisi 19 Haziran'a kadar açık kalacak.

 

Gülay Krasniç haber verdi

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 14:14
YORUM EKLE

banner19