Türk Edebiyatı Dergisi, 40 Yıllık Arşivini Okuruna Hediye Ediyor

Türk Edebiyatı Vakfı kırk yıldan fazladır neşrettiği Türk Edebiyatı dergisinin geçmiş sayılarını, dergiye abone olanlara hediye ediyor.

Türk Edebiyatı Dergisi, 40 Yıllık Arşivini Okuruna Hediye Ediyor

Çeşitli yayınevlerinin, dergilerin veya kurumların uzun yıllar içerisinde oluşan arşivlerinin önemine her daim dikkat çekmeye çalıştık. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Yazarlar Birliği yayınladıkları yıllıkları ve çeşitli yayınları internet ortamına koymuş, biz de kendilerini bu vesile ile hayırla anmıştık.

Şimdiyse bir diğer köklü vakıf, Türk Edebiyatı Vakfı kırk yıldan fazladır neşrettiği Türk Edebiyatı dergisinin geçmiş sayılarını, dergiye abone olanlara hediye ediyor.

Son olarak Mayıs 2018 tarihli 535. sayısı neşredilen derginin, 1972-2018 arasında yayınlanmış olan bütün sayıları bir Flash Disk içerisinde abonelere verilecek. Daha inceleme imkanına erişemedik ancak bir de bu USB'nin içerisinde dergiye ait bir fihrist varsa bu hediye "nurun âlâ nur" olacaktır. Nitekim birçok önemli kalemin ürünlerini yayınlanmış olduğu Türk Edebiyatı dergisi, sadece son dönem edebiyatımız için değil, fikir ve kültür tarihimiz için de oldukça önemli bir kaynak eser.

Bu güzel hizmete vesile olanlara hassaten teşekkürlerimizi sunarken, diğer köklü dergilerden de benzer güzellikler beklediğimizi ifade edelim.

 

M. Murtaza Özeren

Yayın Tarihi: 07 Mayıs 2018 Pazartesi 11:30 Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 15:53
YORUM EKLE

banner19

banner36