Sakarya'dan Haber Var!

Sakarya'da nitelikli bir dergi çıkıyor: Değirmen. Mustafa Celep, Değirmen'den haber veriyor bizlere.

Sakarya'dan Haber Var!

 

Sakarya"da kültür – sanat - edebiyat çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Matbuat alanında iyi adamların öncülüğünde bir çıkış yaşayan dergilerin varlığı, Sakarya"ya esaslı bir zenginlik katıyor, bu gerçek.

 

Rüstem Budak"ın büyük bir özveriyle sorumluluğunu yüklendiği, önemli ve derinlikli yazıların yer aldığı bir dergiden bahsetmek istiyorum.

 

Eğitim – Düşünce – Kültür ve Sanat dergisi Değirmen, çıkan her sayısıyla bir önceki sayıyı aşan, eğitim yazılarından felsefi yazılara, şiirden hikâyeye, denemeden makaleye zengin zihinsel tasavvuruyla arzı endam ediyor.

 

Biz Değirmen dergisinin son 4 sayısına tanık olduk. Bu tanıklıkta bir zihin ışıması yaşadık.

 

Değirmen her sayısına bir dosya konusu belirleyerek felsefe dünyamıza dişe dokunur katkılarda bulunuyor.

 

Değirmen 16. sayısını Postmodernizm dosya ismiyle çıkardı. Önceki sayının konusu Teknoloji ve İnsandı. İlgilenenler için Manipülasyon ve Kimlik sayılarının da olduğunu hatırlatalım.

 

Şunu hemen belirtmek gerekir ki, bugün Değirmen dergisi günümüzde yayınlanan –felsefi tarafıyla ele alırsak- felsefe/düşünce dergilerinden daha kaliteli ve nitelikli bir dergi olarak yer alıyor yayın dünyasında.

 

Yazarın problemi ele alış biçimi, meseleye vukufiyeti, yazıların derinlikli bir dile sahip oluşu, tematik açıdan bize has bir damarı yoklayışı, takındığı eleştirel tavır ve taşıdığı özentisiz duruş, Değirmen"i düzeyli ve seviyeli dergilerden görmemize sebep oluyor.

 

İsmet Özel"den mülhem, düşünce olarak öğütülmeyi göze alan herkes Değirmen dergisinin kapısına gelmeli.

 

Bir tasavvur sahibi olmak isteyenlere Değirmen"in kapısı sonuna kadar açık.

 

Tabi bu kadarla bitmiyor; Değirmen dergisi 2009 yılında abone olanlara, Dr. H.Mustafa Açıköz"ün Felsefi Sadalar 1 –Muhtelif Konulara Dair Felsefi Yazılar- adlı eserini de hediye ediyor.

 

Değirmen"e ulaşmak isteyenler aşağıdaki adreslerden ulaşabilirler:

 

e-mail:[email protected]

 

e-mail:[email protected]

 

web:www.degirmendergi.com

 

tel:05056470325

 

Mustafa Celep yazdı 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 11:20
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26