Okuru İtibar'ı ne de çok seviyormuş!

Fatma Kebire Hanım, birinci yaşını kutlayan İtibar dergisine içli bir mektup yazdı.. Her derginin böyle içten okurları olsun inşallah.

Okuru İtibar'ı ne de çok seviyormuş!

 

Canım, biricik dergim İtibar’ım. Henüz bir yılını yeni doldurduğun şu günlerde senin için hissettiklerimi sana yazmak istedim.

Sen beni tanımazsın ama ben seni her ay noktandan virgülüne değin okuyorum. Öyle hemen okuyup bitirmiyorum. Yudum yudum okuyorum ki sonraki ayın İtibar’ı çıkana kadar İtibar’sız kalmayayım. Sana kavuşmak çok kolay olmadı bilesin. Çıkacağını duyar duymaz, “bunlar sağlam ağabeyler, bu dergiyi mutlaka almalıyım” diyerek kafaya yazdım seni. Nihayet çıktın, lâkin seni bir türlü hiçbir yerde bulamadım. Gitmediğim kitapçı, sormadığım büfe, yalvarmadığım sahaf kalmadı. Sonunda abone olup da sana kavuşabileceğimi öğrenince nasıl sevindim tahmin edersin.İtibar dergisi

Seni arayıp da bulamamaya o kadar alışmışım ki, geçenlerde bir kitap mağazasının dergi raflarının en ön sıralarında seni görünce bir müddet donup kaldım. Sonra hem de onunu birden öpüp kucaklayasım geldi de kendimi son anda zor frenledim. Şey etraf biraz kalabalıktı da, bilirsin bu tür davranışlar pek hoş karşılanmaz ya hani. “Allah Allah” dedim ardından. “Hayırdır inşallah!” Daha bir yıl evvel tırım tırım aradığım İtibar bu gün ganimet. Ne ola ki?

Malum, lazlık var İtibar’ım, sonradan işi kavradım. Kaymaklı kadayıf meselesi. Tabi senin yaşın daha küçük, büyüdükçe öğrenirsin. Bazısının her yerleri yağ bağladı ama illa ki kaymak diye ısrar edip, durur. İtibarın arttı ya, işte bütün mesele bu! Sen onlara itibar etmezsin bilirim. O kısmısı iyi gün dostudur, söylemiş olayım.

İtibar dergisiSeni bu denli sevmemin en önemli sebeplerinden biri de şu: Sen benim ilk sayısından itibaren sahip olduğum tek edebiyat dergimsin. Çocuklarıma bırakacağım en değerli mirasımsın. Elime aldığımda seni, şöyle bir sayfalarını çevirip önce o güzelim kokunu içime çekiyorum ve sonra başlıyorum heyecanlı yolculuğuma. Tanıyıp sevdiğim yazarları okumanın yanı sıra genç ve yeni isimleri gördüğümde daha da seviniyor ve ümitvar oluyorum. Sanki onları bir baba şefkati ile sarıp sarmalıyorsun gibi hissediyorum ve sana olan güvenim bir kat daha artıyor. Beni hiçbir zaman kandırmayacağına ve yamuk işler yapmayacağına inancım tam. Çünkü çıktığın gün itibariyle niyetini ve samimiyetini açıkça ortaya koydun ve benden hiçbir şey gizlemedin.

Tamam, bir derginin okuru için yazılar ve şiirler çok önemli ama İtibar’ım biliyor musun onlar kadar hassasiyet gerektiren bir diğer husus da sayfaların düzeni, fotoğraf ve kapak tasarımı gibi ince mevzular. Fotoğrafların harikulade, kapağın yakışıklı, sayfaların da son derece intizamlı ve tertipli. Yani tam benim arzu ettiğim ve içime sinen bir dergi profilin var. İnşallah başladığın gibi istikamet üzere yol alır gidersin. Merak etme, ben seni hiç bırakmayacağım. Bir hatanı görürsem de hiç affetmem ona göre. Hemen haberdar edip uyarırım seni, darılmaca yok. Sırf sen tıpkı bir baba gibi başımızda ol ve ışığınla yolumuzu aydınlat diye.

İtibar’ım, kimse duymasın ama bir güzel tesadüf de ne biliyor musun? İkimiz de aynı ay doğmuşuz. Ya işte böyle… Ben sevmeyeyim de seni kimler sevsin canım dergim.

Kısacası İtibar’ım, seninle “birlikte yürümek”  istiyorum.

 

F.Kebire Gündüz Karaaslan itibar ettiği dergisini yazdı

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2012, 10:52
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖKKEŞ KUL
ÖKKEŞ KUL - 7 yıl Önce

fatma kebire kardeşimizin yazısı bana, benim de bir zamanlar sevdiğim dergilerin yolunu gözlediğim günleri hatırlattı. ne sabırsızca, ne oburca beklerdim derginin o sayısına kavuşmayı.sevgilinin özlemi ancak bu kadar yakıcı olabilirdi.hey gidi günler...

yeter demir ekinci
yeter demir ekinci - 7 yıl Önce

Fatma Kebire Hanim'in her okudugum yazisi cok icten ve samimi duygularin onu costurmasiyla yazilmis...ne güzel böyle yüreklerin yazmasi...sadece paylasmak istedim...

AYHAN KAYA
AYHAN KAYA - 6 yıl Önce

İTİBARLI YÜRÜYÜŞ...ÇOK SEVİNDİK.ÇOK

banner19

banner13