Kitabın Ortası Dergisinin 12. Sayısı Çıktı

Kültür-sanat ve kitap dergisi Kitabın Ortası'nın Mart 2018 tarihli 12. sayısı çıktı. Dergide bu ay Mehmed Kısakürek, Timsal Karabekir, Başak Sayan, Melike Güngüz ve Kübra Sönmezışık ile yapılan röportajlar da yer alıyor.

Kitabın Ortası Dergisinin 12. Sayısı Çıktı

Bilimevi Yayıncılık bünyesinde çıkan ve genel yayın yönetmenliğini Ezgi Aşık'ın yaptığı kültür-sanat ve kitap dergisi Kitabın Ortası'nın Mart 2018 tarihli 12. sayısı yayınlandı.

Dergide bu ay sahaflardan alınan, Milliyet ve Tercüman yayınlarından 1943-1973 tarihleri arasında çıkmış sahafiye 9 kitap tanıtılıyor. Aynı zamanda Türkiye genelinde belirlenen 9 sahaf ile görüşülerek, Şubat ayında en çok okunan ilk 3 kitap da derlenmiş, illere göre listelenip okura sunulmuş.

Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in oğlu Mehmed Kısakürek ile NFK Derneği, Büyükdoğu Yayınları ve hayata geçirmeye çalıştığı projeler üzerine; yazar Başak Sayan ile Mart ayında çıkaracağı yeni çocuk kitabının detaylarına dair; Erdem Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Melike Günyüz ile de Türkiye'deki yayıncılık sektörü ve çocuk yayıncılığının zorlukları üzerine yapılan röportajlar, derginin yeni sayısında yer alıyor.

8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle Kübra Sönmezışık ile 'güçlü kadın' konusu ve algılarımızdaki 'güçlü kadın’ üzerine bir söyleşi gerçekleştirilen dergide, Şiir Haftası için de bazı kadın yazar ve şairlerin eserleri derlenmiş.

Kitabın Ortası dergisinin 12. sayısında 18 Mart Çanakkale Zaferi, özel bir dosya ile gündeme getiriliyor. Dosya kapsamında Çanakkale Zaferi'nin bilinmeyen yönleri ve o dönemi anlatan kitaplar derlenirken, Kazım Karabekir Paşa'nın kızı Timsal Karabekir ile de hem babasının askeri kimliği hem de sanat yönü konuşuluyor.

İstanbul Beyazıt Kütüphanesi'nin Nadir Eserler Koleksiyonu’ndan Osmanlı'da ilk çıkan dergi ve gazetelerin toplandığı 12. sayıda, tarihi bir binaya sahip olan kütüphanenin dünü ve bugünü de okura sunuluyor.

31 Mart Vakasının sene-i devriyesi münasebetiyle tarihçi-yazar Necmettin Alkan'ın 3 kitabının tanıtımın yanısıra Fatih Sultan Mehmed’in şiirleri, Virginia Woolf’un ‘Kendine Ait Bir Oda’ kitabı, Shelia Janmohamed’in ‘M Nesli Müslüman Gençlik’ eseri, Rasim Cinisli’nin ‘Bir Devrin Hafızası’ adlı hatıratı da Kitabın Ortası’nda tanıtılanlar arasında…

Bilimevi Yayıncılık bünyesinde kurulan Bizim Haber Ajansı (BHA) bünyesindeki haber siteleri gaste24.com, dunyabulteni.net ve dunyabizim.com editörleri ile yayıncılık hedefleri ve vizyonlarının konuşulduğu yeni sayıda, İslâm ilim öncülerinin dünya ilmine katkıları da özel bir dosyada mercek altına alınıyor.

KTP kitabevlerinde ücretsiz olarak okura sunulan Kitabın Ortası dergisini internetten de takip edebilirsiniz: //www.kitabinortasi.com/

YORUM EKLE