Kardelen'in 112. sayısı çıktı

Yayın hayatına başladığı ilk günden beri "Fikrin değerini bilenlere..." hitap eden Kardelen dergisinin 112. sayısı çıktı. Dergi bu sayısında; “Bizim sadece işini iyi, doğru ve güzel yapan insana ihtiyacımız var” diyerek “liyakat” konusunu işliyor.

Kardelen'in 112. sayısı çıktı

Ali Erdal başyazıda, Liyakatli kişileri; işini en iyi yapanlar, sorumluluğunu tam bilenler ve ona göre hareket edenler olarak tanımlıyor.

Dergi editörü son zamanlarda yayın hayatına son veren dergilere atıf yaparak;  “Emsallerimizin yayına ara verdiği, basılı halden dijitale geçme kararı aldıkları bu zamanda, milletin tefekkür kaleleri olan dergilerin, okuyucunun mürekkep kokusunu içine çekebileceği kâğıda basılması gerektiğine inanıyor, Kardelen olarak bu yolda mücadele kararlılığımızı yineliyoruz.” değerlendirmesine yer veriyor.

Kapakta Murat Yaramaz’ın “Liyakat” şiirinin yer aldığı dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor.

Okuyucular Kardelen dergisini www.dergikapinda.com adresinden de temin edebilirler. Ayrıca, derginin daha önce yayımlanan sayıları elektronik ortamda //katalog.idp.org.tr/dergiler/567/kardelen adresinden okunabilir. İyi okumalar…

Derginin 112.sayısında yer alan yazılardan bazıları şöyle:

Hesaba Çekilmeden Ali Erdal

Adaleti Sağlayacak Ruh – Kadir Bayrak

Liyakatin Kökleri ve Kökeni – Sinan Ayhan

Adalet Mülkün Temelidir – Yavuz Sert

Güzel Ahlâk ve Liyakat – Muhsin Hamdi Alkış

Liyakatin Gücü – İlkay Coşkun

Göğe bakmaya Çağır (Şiir) – İbrahim Şaşma

Liyakat (Şiir) – Murat Yaramaz

Yayın Tarihi: 06 Mayıs 2022 Cuma 12:00 Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 16:18
YORUM EKLE

banner19

banner36