Kardelen dergisinin 115. sayısı çıktı

Yayın hayatına başladığı ilk günden beri "Fikrin değerini bilenlere..." hitap eden Kardelen dergisinin 115. sayısı çıktı. Kardelen bu sayısında; “Türk mimarîsi” konusunu işliyor. Kapakta okuyucuya, Avnî’nin “Hüner, bir şehir bünyad etmektir; Reaya kalbin âbâd etmektir!” sözüyle sesleniyor.

Kardelen dergisinin 115. sayısı çıktı

Ali Erdal yazısında “İslâm’ın mabedi; varoluşu icabı hayatın merkezidir. Doğumdan ölüme… Bir yere yerleşilecekse önce münasip bir yere Kâbe’nin bir şubesi inşa edilir… Sonra her şey ona göre vaziyet alır, hizaya geçer… Belde ona göre kurulur, hayat ona göre yaşanır… Ölüm de ona göre...”  değerlendirmesine yer veriyor.

Üstad Necip Fazıl’ın "Şehir” adlı yazısı ile başlayan dergide her zaman olduğu gibi fikir yazılarına, şiirlere ve hikâyelere de yer veriliyor.

Dergi ile ilgili detaylı bilgilere www.kardelendergisi.com adlı internet sitesinden veya [email protected] adlı e-posta adresinden ulaşılabilir. Ayrıca, derginin tüm sayıları elektronik ortamda //katalog.idp.org.tr/dergiler/567/kardelen adresinde ve tüm kapakları www.instagram.com/kardelenkapak adresinde görülebilir.

Derginin 115.sayısında yer alan yazılardan bazıları şöyle:

Güneş Meydanda Ali Erdal

Bakî Olan Allah… – Kadir Bayrak

Temel Sağlam Mı? – Yavuz Sert

Misâlsiz Yaratandan Kuluna Düşen Hisse – Ekrem Yılmaz

Bursa Bağlamında Şehir Olgusu – İlkay Coşkun

Armudun Son Çiçeği (Hikâye) – Fatma Pekşen

Zanaatkâr (Hikâye) - Ayşe Yaz

KÖVRƏK XATİRƏLƏRİN ÜSTÜNƏ GETMƏ (Şiir)- Sevinc HƏMZƏYEVA

Her Hecemde Yalnızlık (Şiir) – Ahmet Değirmenci

Karamsar (Şiir) – Murat Yaramaz

YORUM EKLE

banner36