GENÇ Dergi’nin Ocak sayısı çıktı!

Gençliğin dinamizmiyle her dem gençleşen GENÇ Dergi’nin Ocak sayısı çıktı!

GENÇ Dergi’nin Ocak sayısı çıktı!

Gençliğin dinamizmiyle her dem gençleşen GENÇ Dergi’nin Ocak sayısı çıktı! Yine doluyuz, dertliyiz, derdimizi anlatmak ve dert sahibi kılmak için karşınızdayız. “Doğu Türkistan İçin Yapabileceğin 20 Şey” diyerek vicdanlara sesleniyoruz. Doğu Türkistan meselesine dair uzman hocalarımıza sorduğumuz sorularla, yapabileceklerinize dair madde madde sunduğumuz önerilerle derununuzdaki dertli insanı uyandırmak derdimiz.

Senelerdir Doğu Türkistan’da devam eden zulümler ve kötülükler yüreğimizi yakıyor, gözümüzü yaşartıyor. Bu sayımız, Doğu Türkistan’da gerçekleşen zulümlere karşı “razı değiliz” çığlığıdır dünyaya. Dünyanın neresinde olursa olsun, zalime karşı mazlumdan yana tavır almak şiarımızdır. GENÇ Dergi olarak yirmi teklif sunmak istedik. Biliyoruz ki hepimiz gücümüzün yettiğinden sorumluyuz. Bugün mazlumların yanında olmazsak hepimizi kuşatacak fenalıkların kapısını kendi elimizle aralamış oluruz.

Nurcan Doğan’ın hazırladığı “Neler Olmuş Öyle?” köşemizde gençliğin dilinden haber bültenimizi göreceksiniz. Meslek, hayatımızı belirleyen en kritik tercihlerden biri. Meslek seçimini doğru yapabilmek ve kolaylaştırabilmek için on öneri sundu Furkan Özkul. Vefa köşesinde hatıralarını yazmaya devam ediyor Süleyman Ragıp Yazıcılar, Bağımsız Yaşam Derneği’ne yaptığı ziyaret var bu sayımızda. Tülay Gökçimen, samimi kalemiyle Doğu Türkistan’a götürdü bizleri ve kardeşlerimizin acısını satırlara döktü.

Rümeysa Tuncay, Prof. Dr. Ömer Türker’le kıymetli bir sohbet gerçekleştirdi. Beyza Kirenci, dünya üzerindeki Müslüman coğrafyaları sordu Süleyman Ceran’a. 40 yaşında hafız olan, gençlerle bir arada olup ilminin zekatını verme derdini taşıyan, kıymetli bir isim: Op. Dr. Salih Selman. Hanife Yüztaş, kıymetli bir söyleşi yaptı kendisiyle. Öykücü, editör Emin Gürdamur ile yazarlıkla ilgili pek çok soruya cevap bulabileceğimiz bir muhabbet gerçekleştirdi Şehadet Taş. Yazar Bahriye Kaman ile yeni kitabı “Ergen”i konuştu İrem Özdemir. İlimler ve Sanatlar Merkezi’nin (İSM) müdürü Ali Osman Çakmak ile Türkiye’deki ilahiyat eğitimi üzerine muhabbet etti Serdar Kesik. Yunus Çocuk çizgi filminin yapımcısı Hüseyin Kuyulu ile konuştu Nurcan Doğan. Hepsi sayfalarımız arasında sizleri bekliyor.

Tuğçe Şifa Zorlu, gönle dokunan, kalpten vuran yazılar kaleme alıyor “Turnusol Kâğıdı” köşesinde. Emre Topoğlu, “İzi Kalır” köşesinde güzel bir iz bıraktı yeni sayımızda. “Dost Meclisi” köşesinden dostane bir sesle sesleniyor Merve Safa Likoğlu. Gökhan Ergür, ruhumuzu güzelleştiren, gönlümüzü donatan notlarına devam ediyor “Ruha Şifa Notlar” köşesinde. Muhammed Esat Altıntaş, gençlere yeni ve güzel tekliflerle geliyor “Bir de Böyle Baksak” köşesinde. “Şifahane” köşesinde dimağımızı tatlandıran, gönlümüzü güzelleştiren cümleler sunuyor Abdullah Uçar. Prof. Dr. Soner Duman, “Kafadaki Sorular” köşesinde gençliğin sorularına gençliğin dilinden yanıtlar veriyor.

“Yolun Öğrettikleri” köşesindeki yazılarına devam ediyor Erhan İdiz. Hande Berra gezdiği diyarlarda biriktirdiği hatıraları ve heybesine koyduklarını paylaşıyor “Gezi-Yorum” köşesinde. Burak Genç, “Sanat Defteri” köşesiyle kültür sanat dünyasının nabzını tutuyor, kıymetli tavsiyeler sunuyor. Süleyman Çınar, “Tecrübe Konuşuyor” köşesiyle gençlerin gönlündeki sorularla büyüklerin tecrübeleri arasında köprü olmaya çalışıyor.

Ayrıca ülkemizden, gönül coğrafyamızdan ve dünyadan özgün yaklaşımlarla hazırlanmış haberlere, kültür sanattan bilim teknolojiye, yazılardan röportajlara birçok güzide içerik GENÇ Dergisi’nde sizleri bekliyor.

Süleyman Çınar

Yayın Tarihi: 31 Aralık 2022 Cumartesi 09:30
YORUM EKLE

banner19

banner36