Genç Birikim Dergisi'nin Ocak 2022 sayısı çıktı

Gündemdeki konu ve olayları İslamî bakış açısıyla değerlendiren Genç Birikim Dergisi'nin Ocak 2022 sayısı çıktı.

Genç Birikim Dergisi'nin Ocak 2022 sayısı çıktı

Araştırmacı-yazar Ali KAÇAR , “Taliban ve Uyuşturucu Baronları-I” başlıklı yazısında, Taliban’ın uyuşturucuyla mücadele etmesine rağmen Batının bunu neden görmek istemediğini değerlendirmiş.

Bu ay, dosya konusu “ İslami Değişim/Dönüşüm Mücadelesinde Kadınların Rolü ve Önemi ” olarak belirlenmiş. Dosya konusu çerçevesinde yazarlarımız; Harun Akça, Taşkın Önel ve Fatih Pala , “İslam’da Kadının Rolünü” değişik açılardan ele almışlar.

Dergide, ayrıca Yasin Tekin ’in “Akla Gelen-7: Vehn (Gevşeklik/Zaaf)-II”, Cefai Demirel ’in “Şefaat”, Emrah Doğru ’nun “İslam ve Teslimiyet”, Taşkın Önel ’in “Bir Noel Akşamı”, Rüveyde Bera Pala ’nın “Ruşendil Kimlik Kitabı Üzerine” başlıklı yazıları, dosya konusuyla alakalı olarak, 2014’te, Ankara’da yapılan “Aile Sempozyumu”nda, Hülya Şekerci ’nin “İslami Mücadelede Kadın” başlıklı tebliği, Haydar Özalp ’in 21 Kasım tarihinde gerçekleştirilen “Türkiye’de İslamî Dergiciliğin Dünü Bugünü” Panelindeki “1950-1980 Arası İslami Dergicilik” başlıklı sunumu, 23 Aralık tarihinde online olarak gerçekleşen Hakverdi Doğru ’nun “Kaybettiğimiz Değerler” başlıklı konferansının bir özeti ve İsmail Ceylan ’ın “İsrail Evinizi İşgal Ettiğinde” başlıklı çevirisi yer almış.

Biz de sizlere bir Genç Birikim dergisi alarak okumanızı tavsiye ediyor ve dergiye, yayın hayatında başarılar diliyoruz.

 

YORUM EKLE

banner36