Derkenar'dan Veda!

İki aylık edebiyat ve kültür dergisi Derkenar, sessiz sedasız bir şekilde yayın hayatına veda etti.

Derkenar'dan Veda!

Derkenar'dan Veda!

 

 

 

İki aylık edebiyat ve kültür dergisi Derkenar sessiz sedasız bir şekilde yayın hayatına veda etti. Seyfullah Aslan'ın yayın yönetmenliğinde 18. sayısından sonra bir süre yayına ara veren dergi, mart 2008'de yeni sayısıyla yola devam demişti. Ancak bu yolculuk maalesef üç sayı sürebildi.

 

Dergi yönetimi 22.sayının biraz gecikeceğini söylemişti ama dergi bir türlü bayilerdeki yerini alamadı. Bekleyişe cevap olumsuz geldi ve Derkenar Dergisi internet sitesinden yaptığı açıklamada yayın hayatına veda ettiğini duyurdu.

 

 

İbrahim Tenekeci, Hüseyin Akın, Hüsrev Hatemi, İsmail Kılıçarslan, Alper Gencer, Esra Elönü, Kamil Yeşil, Sibel Ersalan ve daha pek çok değerli kalemi aynı sayfalarda buluşturan Derkenar'a her şey için teşekkür ediyoruz.

 

 

Derkenar'ın Açıklaması:

 

"Fazla söze gerek yok

 

Sözü uzatmadan söyleyelim: Derkenar yayına son vermiştir. Edebiyat dergiciliği açısından iyi şeyler yapmaya gayret ettik. Gençlerin heyecanla bir arada "söz" söylediği, "fikir" beyan ettiği bir dergi olduk. Derkenar'da yazan tüm arkadaşları yazdıkları dergilerden bundan sonra da okumaya devam ettiğimiz müddetçe iyi metinleri ıskalamayacağız demektir.

 

Güneş doğuyor, güneş batıyor…"

   

 

 

Ahmet Tek yazdı

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 14:17
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakup Öztürk
Yakup Öztürk - 12 yıl Önce

derkenar seyfullah aslan'ın elinden ciktigi gun zaten kapanmisti, 22. sayidan sonra degil...

Cesur KÜÇÜK
Cesur KÜÇÜK - 12 yıl Önce

Dunyabizim'de okuyup üzüldüğüm tek haber diyebilirim. Kırklar geleneğinden gelip Kırklara en çok yaklaşabilen dergi derkenardı. Kapanması hazin olmuş.

murat derin
murat derin - 12 yıl Önce

Valla yakup bey doğru demiş. ama Seyfullah'a ne demeli???

Ahmet Uzun
Ahmet Uzun - 11 yıl Önce

"derkenar seyfullah aslan'ın elinden ciktigi gun zaten kapanmisti, 22. sayidan sonra degil..."
Böyle derken Seyfullah Aslan'ın ne zararı dokundu Derkenar'a, ya da kimin elinden çıkması gerekirdi?

Ahmet
Ahmet - 11 yıl Önce

Gerçi dergi kapanalı çok oldu ama gezinirken rastladım habere.

Derkenar, Yakup Öztürk'ün dediği gibi belki de Seyfullah Aslan dergiyi Akis yayın grubuna teslim ettiği zaman değişti, dönüştü. Sonra kapandı ve tekrar çıkmaya başladığı zaman da yeni hava oluşturacak kadar uzun soluklu olamadı dergi.

Şimdi Kırklar ve Derkenar ekibinin bir dergisi yok. Dergâh'ta yazıyorlar şu aralar ama dergi düşünüyorlar mı bilmek lazım.

banner19

banner26