Başkalarının Hayatı'nın derdi ne?

Başkalarının Hayatı dergisi son dönemde dikkat çeken dergilerden dersek hayret uyandırıcılığı eksik bir giriş yapmış oluruz.

Başkalarının Hayatı'nın derdi ne?

Salim Nacar
Başkalarının Hayatı dergisinin kendi başına bende hayretler uyandıran bir yanı var ama bunu sadece tek başına yapıyor değil aslında. Son dönemde üç dergi birbiri ile alakalı bir şekilde hayretlere daldırdı beni: Edebi Müdahale, Başkalarının Hayatı ve Karayazı. Bu üç dergi de Adana'da yayınlanıyor arkadaşlar.

Ve üç derginin de taşra dergisi olumsuzluklarından uzak bir içerikleri var.
Hatta öyle diyebilirim ki, bu dergilerin sayfalarını karıştırdıkça insan bu arkadaşların Adana'da değil, kitapların dünyasında yaşadığını düşünmekten kendimi alamadım.

Başkalarının Hayatı'nı Salim Nacar çıkartıyor. Yer yer başkalarının isimlerini de kullandığı oluyor dergide Nacar'ın sanırız. Edebi Müdahale'yi öykü yazarı Ömer Faruk Dönmez çıkartıyor. Salim Nacar Edebi Müdahale'de de bulunuyor, Karayazı'da da. Karayazı'yı kim çıkarıyor biliyor değilim. Edebi Müdahale'nin özelliği ise şiir yayınlamayan bir dergi olması. 

Ben film seyretmez bir ademim

Başkalarının Hayatı dergisi adını bir Alman filminden alıyor. Dergiyi çok beğendim, uzun zamandır film seyredemeyen bir insandım. Belki on ay bir yıl olmuştur. tuttum derginin ismini aldığı filmi seyrettim. Yazarın 27049yakışıklı, sevgilisinin güzel olması dışında film kötü değildi, sağolsun Başkalarının Hayatı dergisi.

Şimdi de yeni sayılarında insan niye dergi çıkartır ki, niye edebiyat yapar ki, bu mesele ile boğuşmuş Salim Nacar. 

Dergileri seçmek lazım!

Ayda bir dergi editörleri ile yayın yönetmenleri ile bir araya geliyorum iki yıldır. Çok sayıda dergi takip ediyorum. Ama son zamanlarda seçiciliğimi dergiler hususunda biraz daha arttırdım. Başkalarının Hayatı benim için kalburüstü dergilerden. Özellikle Adanalı Edebi Müdahale ile Başkalarının Hayatı'nı ayrı bir takdir ediyorum, tebrik ediyorum. dergilerinin iyi yazının bereketli yurdu olması için dua ediyorum.

Dergiyi temin etmek isteyenler salimnacar@gmail.com adresine mail atıp nasıl temin edebileceklerini sorabilirler.

Asım Gültekin
 haber verdi

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2011, 15:06
YORUM EKLE

banner19

banner13