BİZ KİMİZ?

Ekim 2008’de kurulan www.dünyabizim.com sitesinin yönetim nöbetini, merhum Akif Emre ve Erhan Erken Hoca’dan sonra, Şubat 2018’den itibaren Bilimevi Yayıncılık AŞ devralmıştır.

Dünyabizim sitesi dijital yayın yapan bir kültür ve sanat portalıdır. Yayıncılıkta 10. senesini dolduran Dünyabizim, ülkemizde yayın yapan, kendine özel nitelikleriyle ilk ve tek uzun soluklu kültür sitesidir.

Dünyabizim, dünyada ve Türkiye’de değerli, izzetli, Müslüman kimliği taşımaktan çekinmeyen kültür adamları, yazarlar, âlimler, şehidler, müzik adamları, sinemacılar, şairler, mütefekkirler ile ilgili edebi bir üslupla kaleme alınan özgün yazılar paylaşmayı hedeflemektedir.

Yine aynı hassasiyetler doğrultusunda kitap tanıtımları ve değerlendirmeleri, etkinlik haberleri, söyleşiler, sinema ve müzik üzerine kaleme alınmış yazılar, gezi-mekân yazıları ve ihmal edilmiş konular üzerine hazırlanan özel dosyalar yayınlar. Aynı hassasiyetleri gözeterek videolar yayınlar ve fotoğraf galeri hazırlar.

Dünyabizim sitesinin ve sitede yazıları yer alan yazarlarımızın çabası, toplumu güzel insanlardan, güzel işlerden haberdar etmek gayesine matuftur. Bununla birlikte ülkemize ve İslam dünyasına dair mustarip olduğumuz ortak dertlerimiz üzerine hasbihal etmek, dertleşmek, çareler aramak ve öneriler sunmak da Müslümanca bir sorumluluk duygusunun gereğidir.

Yayına başladığı andan bu yana, yaklaşık 1000 yazar tarafından hazırlanan 30,000’i aşkın özgün yazı ve haber, sanal âlemde pek de rastlanılmayan bir titizlikle yayınlanmıştır. Aynı şekilde bundan sonra da yayınlanmaya devam edecektir.

banner19

banner13

banner26