Şehadet Bir Çağrıdır / VİDEO

Metin Yüksel'in Belgeseli...

Şehadet Bir Çağrıdır / VİDEO

ŞEHADET BİR ÇAĞRIDIR, NESİLLERE VE ÇAĞLARA…

"En büyük ibadet hakkı müdafaa etmektir" diyerek hayatını Hakk'ın yoluna adayan, her türlü haksızlığa, adaletsizliğe, umutsuzluğa direnip tüm çağlara ve nesillere örnek bir hayat mirası bırakan Şehid Metin Yüksel, şahadetinin 30. Yıldönümünde düzenlenen çeşitli programlarla anılıyor.

Bugün İlk olarak Fatih Camiinde sabah namazı sonrası düzenlenen anma programına Anadolu Gençlik Derneğine mensup gençler katıldı. Metin Yüksel'in örnek şahsiyeti ve şahadeti hakkında yapılan konuşmalardan sonra yapılan duayla Metin Yüksel hakkında yapılan ilk toplantı tamamlandı.

Yine aynı yerde Metin Yüksel'in şehit edildiği Fatih Camii avlusunda öğle namazından sonra bu sefer Metin Yüksel'in dava arkadaşları toplandı. Şehit'in davası için yaptığı fedakârlıklar anlatılarak onun unutulmaz bir lider ve şahadetin öğretmeni olduğu vurgulandı. Genç yaşına rağmen bilge kişiliği, sarsılmaz cesareti, teşkilatçı yanı üzerinde duruldu. Bugünün gençlerine Metin Yüksel'in anlatılması gerektiğini belirten konuşmacılar aramızdan yeni Metin Yüksel'ler yetiştirmeliyiz diyerek ortak hatıralarını dile getirdiler…

Yapılan konuşmaların ardından kalabalık Edirnekapı'ya doğru yola çıktı. Şehitin kabri başında toplanılarak Kuran-ı Kerim okunup topluca dualar edildi. Yağan yağmura rağmen büyük bir kalabalığın mezarın başında saatlerce beklemesi ve programa katılanların gözyaşlarına hâkim olamaması gözlerden kaçmadı. Kadınların ve çocukların da yoğun katılımıyla gerçekleşen program Saat: 21.00'de HAY-DER'de düzenlenecek geniş katılımlı anma programında buluşmak temennisiyle sona erdi.

Metin Yüksel için ayrıca Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu 27 Şubat'ta Fırat Kültür Merkezi'nde 30. yılında Şehid Metin Yüksel isimli anma programı yapacak. Ağabey Müfid Yüksel'in de konuşmacı olarak bulunacağı programa yoğun katılımın olması bekleniyor.

Halis ALPEREN yazdı

 

Bu Belgesel Video, rahmetforum.com'dan alıntılanmıştır.
 
 
 

Yayın Tarihi: 23 Şubat 2009 Pazartesi 20:43 Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2011, 10:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Sözer
Ali Sözer - 13 yıl Önce

Birkaç gün önce Müfit Yüksel ile görüşmüştük. O gün o mecliste farklı şeyler konuşulmuştu. Fakat benim aklım hep Metin Yüksel'e gitmişti. Metin Yüksel... Görüntü daha bir çekti o günlere.
Teşekkür ediyorum.

hakan nimet
hakan nimet - 13 yıl Önce

şehit metin yüksel'in yolu yolumuzdur. ne mutlu onun yürüdüğü yoldan gidenlere...

banner19

banner26