Müfid Yüksel'den Mustafa İslamoğlu'na tokat gibi cevap

"Kur'an İslam-ı" adıyla Peygambersiz ve Sünnet-i Seniyye'siz bir sözde bir din üretmeye çalışan Mustafa İslamoğlu'nun İmam Ahmed Bin Hanbel, İmam- Buhari ve İmam Malik Hazretleri’nin hadis eserlerinin kayıp olduğunu ve asırlar sonra başkalarınca isnat edilerek yazıldığı yönündeki iddialarına sosyolog tarihçi Müfid Yüksel sosyal medyadan cevap verdi.

Müfid Yüksel'den Mustafa İslamoğlu'na tokat gibi cevap

"Mustafa İslamoğlu'nun, İmam Ahmed Bin Hanbel'in Müsned'inin kayıp/mefkud olup ilkin miladi 17. yüzyılda ortaya çıktığına dair iddiasının hiçbir ilmi ve tarihi temeli/gerçekliği bulunmuyor" diyen Yüksel, İmam Ahmed Bin Hanbel, İmam- Buhari ve İmam Malik Hazretleri’nin müellif nüshalarının sayfalarını yayınlayarak İslamoğlu'nun yalanını ifşa etti.

İmam Ahmed'in Müsnedi, kayıp/mefkud olup, ilkin milâdi 17. , Hicri 11. asırda ortaya çıkmış ise, 597/1200-1201'de vefat eden Ebu'l-Ferec İbnu'l-Cevzi "Câmiu'l-Mesânid" i nasıl yazdı? Câmiu'l-Mesânid'in Musannif nüshasından istinsah edilmiş 605/1208 tarihli ikinci yazma nüshası.

Mustafa İslamoğlu'nun, İmam Ahmed Bin Hanbel'in Müsned'inin kayıp/Mefkud olup ilkin miladi 17. yüzyılda ortaya çıktığına dair iddiasının hiçbir ilmi ve tarihi temeli/gerçekliği bulunmuyor. Ahmed bin Hanbel'in Müsnedi'nin Hicri 621 (Miladi: 1224-1225) İstinsah tarihli nüshası.

İmam Buhari'nin Es-Sülâsiyât الثلاثيات adlı eserinin bilinen en eski yazma nüshası. Şam- Zahiriyye Kütüphanesi

Kaynak: Akkalemler.com

Yayın Tarihi: 23 Nisan 2021 Cuma 13:00 Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 13:10
YORUM EKLE

banner19

banner36