Ayşe Şasa hakkında kim ne yazdı?

Dünyabülteni Araştırma Masası (DUBAM), vefatının ardından Ayşe Şasa hakkında yazılan yazıları bir dosyada toplayarak önemli bir iş yapmış. Mehmet Erken yazdı..

Ayşe Şasa hakkında kim ne yazdı?

Türk sinemasının önemli isimlerdinen Ayşe Şasa, hastalığı nedeniyle yattığı hastahanede 16 Haziran günü vefat etti. Cemaatlerden ve cemiyetlerden uzak, telefonuyla dünyaya bağlanan Ayşe Şasa, farklı bir sosyal hinterlandı sürekli elinin altında tuttu, pek çok kimsenin Ayşe Ablası oldu.

Özellikle eşinin vefatının ardından evi adeta bir okula dönen ve gençlere ayrı bir ilgi gösteren, her gün onlarca telefon görüşmesi ile, Türkiye'nin ve dünyanın bambaşka yerlerinde pek çok insanla konuşan Şasa hakkında vefatının ardından da farklı zaviyelerden yazılar yazıldı. Herkes bire bir konuştuğu bu naif hanımı, kendi lisanınca, kendi tanıdığınca anlattı.

Ayşe Hanım'la az ya da çok ilişkiye girmiş herkesin, kendine has bir Ayşe Şasa portresi vardır muhakkak. Bu nedenle, hakkında yazılacaklar, pek çok kişiye göre farklılık arzediyor. Sanmıyorum ki, bu denli meşhur ve çok kimseyle görüşen başkan birinin, bu kadar çok bire bir muhabbet edebildiği insan olsun. Ayşe Hanım'ı insanların gözünde farklılaştıran ve temas ettiği herkesin kalbine dokunmasını sağlayan da, bu bire bir ilişkileri olsa gerek. Bu nedenle de, hakkında yazılan her farklı yazı, Ayşe Hanım'ın başka bir noktasını görmemize vesile oluyor diyebiliriz…

Dünyabülteni Araştırma Masası (DUBAM), vefatının ardından Ayşe Şasa hakkında yazılan yazıları bir dosyada toplayarak, bu noktada önemli bir iş yapmış. Aşağıdaki linkten, hakkında yazılan yazıların bulunduğu pdf belgesine ulaşmak mümkün.

//media.dunyabulteni.net/file/2014/ayse-sasanin-ardindan.pdf

Biz de Allah’tan kendisine rahmet diliyoruz. Umarız ki bu dünyada çektiği sıkıntılar, günahlarına kefaret olur, kendisini kabir azabından korur ve firdevs cennetlerine girmesine vesile olur.

 

Mehmet Erken Ayşe Ablasına rahmet diledi

 

Yayın Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 14:42 Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2014, 14:42
banner25
YORUM EKLE

banner26