10 yıl önce hayal bile edilemezdi!

Mükemmel bir fikri alt yapının zarif yansıması olarak gördüğümüz bu dergi fuarı, son dönemlerde yapılan en aklı başında ve hayırlı organizasyonlardan biridir.

10 yıl önce hayal bile edilemezdi!

Değerli mezar taşları mücadelecisi Nidayi Sevim Beyin HaberKültür.net’te dün yayınlanan Dergi Fuarı değerlendirmesini ç-alıntılıyoruz

Pazar günü Sirkeci Garında yapılan TÜRDEB Dergi fuarına uğradım. Yenidünya Dergisi standında Hasan Hafif kardeşimle birlikte çay eşliğinde sohbet ettik. Bir yandan da zihnimde an'ı değerlendiriyordum. Düşünebiliyor musunuz? Yer, Dünyaca ünlü Sirkeci Garı. Her gün onbinlerce insanın gelip geçtiği bir yer. Evet, bu gar sevgili İstanbul’umuzun adeta atar damarlarından biri.

Mekân, Osmanlı döneminden kalma mimarisiyle insanın gözünü ve gönlünü doldurarak adeta büyülüyor. İşte bu mekânda her biri memleketin bir yerine dağılmış, irili ufaklı yüz'e yakın dergi-temsilcileri ve tabi ki okuyucuları bir araya gelmiş, görüş-fikir alışverişinde bulunuyorlar. Fuarda şiir dinletisi, panel, söyleşi ve röportajlar daNidayi Sevim yapılıyor. Mütevazı bir törenle açılışı yapılan fuar, kısa sürede kültür-sanat camiasında kendisinden söz ettirmeyi başardı. Mızrağın artık çuvala sığmadığı bu güzelliklerden medyamız da nasibini almış durumda. Gördüğüm kadarıyla TRT, Hilal, Ülke TV kameramanları ve gazete muhabirleri salonu turluyordu. Dikkatimi celbeden noktalardan biri de bu fuar organizasyonunun neredeyse sıfır bütçe ile yapılmış olması. Bütün bu çalışmalar tüyü bitmemiş yetimlerin istihkaklarından kotarılmış bir bütçeyle yapılmadı anlayacağınız!.. Böyle etkinlikler çok değil 10 yıl önce hayal idi. Belki 10 yıl sonra da hayal olacak. Fakat an'ın farkında olmak ve değerini takdir etmek gerekir diye düşünüyorum. Bütün samimiyetimle ifade etmek isterim ki bu konu bir kitap olacak kadar geniş hacimli bir yazı olabilirdi.

Kısa kesiyorum ve şöyle noktalıyorum. Mükemmel bir fikri alt yapının zarif yansıması olarak gördüğümüz bu dergi fuarı, son dönemlerde yapılan en aklı başında ve hayırlı organizasyonlardan biridir. Şükür elhamdülillah. Bu tür etkinliklerin çoğalarak devam etmesi dileğiyle katkıda bulunan tüm dostları tebrik ediyorum. Rabbim sa’yinizi ve sayınızı artırsın…

Nidayi Sevim

Asım Gültekin HaberKültür.Net'den ç-alıntıladı

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2011, 23:13
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13