, 23 Nisan 2017
2016'da Vefat Eden Kültür Sanat Düşünce ve İlim Adamları

7107

2016'da Vefat Eden Kültür, Sanat, Düşünce ve İlim Adamları

Siyasi ve sosyal olarak pek çok önemli gelişmenin yaşandığı 2016 yılı, 15 Temmuz darbe girişiminde ve çatışmalarda şehit olanların dışında pek çok önemli ismin de vefat ettiği bir yıl oldu. Kültür, sanat, düşünce ve ilim dünyamızdan bu sene vefat eden isimleri sizler için derledik. Tüm vefat edenlere Allah'dan rahmet ve mağfiret diliyoruz.

Siyasi ve sosyal olarak pek çok önemli gelişmenin yaşandığı 2016 yılı, 15 Temmuz darbe girişiminde ve çatışmalarda şehit olanların dışında pek çok önemli ismin de vefat ettiği bir yıl oldu. Kültür, sanat, düşünce ve ilim dünyamızdan bu sene vefat eden isimleri sizler için derledik. Tüm vefat edenlere Allah'dan rahmet ve mağfiret diliyoruz.

Süleyman Yalçın - 19/12/2016 – Kimdir? http://www.dunyabizim.com/suleyman-yalcin/3004/efsanevi-suleyman-yalcin
Osman Düzcan - 25/11/2016
Ahmet İslamoğlu - 11/10/2016
Enver Baytan - 24/10/2016 – Kimdir? http://www.dunyabizim.com/enver-baytan/7223/limlerle-neler-guzellesir-neler
Nurettin Albayrak - 15/10/2016 – Kimdir? http://www.dunyabizim.com/3081/nurettin-albayrak/tags
Ahmet Yakupoğlu - 03/10/2016 - http://www.dunyabizim.com/vefat-etti/24860/kutahyali-ressam-ahmet-yakupoglu-vefat-etti
Fahri Ali - 25/08/2016 - http://www.dunyabizim.com/vefat-etti/24668/sair-fahri-ali-vefat-etti
Nevzat Yalçıntaş - 15/07/2016 - http://www.dunyabizim.com/tags?etiket=Nevzat+Yalçıntaş 
Asım Taşer - 12/06/2016 – Kimdir? http://www.dunyabizim.com/asim-taser/22412/kelimenin-tam-anlamiyla-bir-vakif-insan-asim-taser 
Muhammed Ali - 04/06/2016 - http://www.dunyabizim.com/1722/muhammed-ali/tags
Bahaeddin Gürbüzler - 13/05/2016 - Ali Haydar Efendi’nin oğlu
Ömer Akün - 03/05/2016 - http://www.dunyabizim.com/3776/omer-faruk-akun/tags
Kemal Ural - 01/05/2016 - http://www.dunyabizim.com/6179/kemal-ural/tags
İlhan Akıncı - 04/04/2016 - http://www.dunyabizim.com/7081/ilhan-akinci/tags
Emin Acar - 03/04/2016 - http://www.dunyabizim.com/2645/emin-acar/tags
Bekir Topaloğlu - 10/03/2016 - http://www.dunyabizim.com/5564/bekir-topaloglu/tags
Taha Cabir Al-Alwani - 06/03/2016 - http://www.dunyabizim.com/vefat-etti/23404/taha-cabir-al-alwani-vefat-etti
Mehmet Kırkıncı - 25/02/2016 - http://www.dunyabizim.com/mehmet-kirkinci/11249/n-fazil-said-nursi-ile-roportaj-yapmis
   

 

 





Yorum
soru
Abdulmecit
Allah razi olsun.Ahmed İslamoğlu hoca hakkında bir malumat neden yok?
05/01/2017, 01:43
Yalçıntaş
Nevzat
Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş 15 Temmuz 2016 Cuma saat 17.30 Çatalca'da Hakka yürüdü. 17 Temmuz' Pazar günü Fatih Camii nde Şehitler ile birlikteydi.... Allah-u Teala Rahmet Eylesin. Kabirleri Nur, Mekanları Cennet olsun.
02/01/2017, 22:29
Temenni
Serpico
Belki "2016'da mevzi alan yeni isimler"in de bir küçük dosyasını tutmak lazım. Zira dağlar birer birer eksiliyor, yerlerinin dolmadığını düşünmek elem veriyor. Rabbim hepimizi Firdevs cennetlerinde buluştursun.
02/01/2017, 11:03