En Çok Okunanlar
Son Yorumlananlar
Namaz Vakitleri
Not Defteri
Not Defteri
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fatih Andı Hoca Çok Başka
Fatih Andı Hoca Çok Başka
Prof.Dr.Fatih ANDI seminerlerine bu yıl gecikmeli olarak başladı. İlk program 22 Kasım tarihinde..
Güncelleme: 09:49, 23 Kasım 2008 Pazar

FATİH ANDI HOCA ÇOK BAŞKA!

Prof. Dr. Fatih ANDI seminerlerine bu yıl gecikmeli olarak başladı. İlk program 22 Kasım tarihinde İstanbul'un bol yağmurlu, bol lodoslu bir akşamında Atatürk Kitaplığı'nda gerçekleşti.

Hoca konuşmasına bomboş bir salona hitap edeceğimi düşünüyordum beni şaşırttınız,  diyerek başladı ve devam etti ; sabaha kadar konuşacağım o halde. Zira bu yağmurda, fırtına da eve gitmek imkansız...

Üç yıldır seminerlerine Sezai Karakoç'la başladığını söyleyen Fatih Andı Hoca, bu yıl da adeti bozmayacağını söyledi. Sezai Karakoç'u hangi öğeler şehre yaklaştırıyor, hangi öğeler kentten uzaklaştırıyor sorusu üzerinde durdu.

Sezai Karakoç'un kelimelere kendine göre bir anlam yüklediğini belirten Fatih Hoca, onun eserlerini iyi anlayabilmek için özel bir Sezai Karakoç sözlüğüne ihtiyaç olduğunu iddia etti. Ancak bu konuda bazı tarafların Sezai Karakoç'u görmemezlikten gelmeye çalıştığı ve bazı taraflarında sadece Sezai Karakoç hamasetiyle yetinmesinin böyle bir çalışmanın önünde engel teşkil ettiğini de vurguladı.

Konuşmasını zaman zaman şiir okumalarıyla sürdüren Fatih Andı Hoca, tam bir saat konuştu. Hava şartları nedeniyle az katılımcının olduğu salonda program sonrası bire bir konuşma fırsatı da bulan dinleyiciler, geceden memnun ve ıslak ayrıldı.

Besim Bal, şiir yağmurunda ıslandı.


  • Google'a kaydet
  • digg'e kaydet
  • delicious'a kaydet
  • FriendFeed'de paylas
  • facebook'ta paylas
  • Haberi Paylaş
  • Yazdır
  • Arkadaşıma Gönder
YORUMLAR
kıbrıs
engin çelik
hocam kıbrıs ve biz sizi unutamadık.........................
15/06/2010, 01:55
[email protected]
Ali Sözer
Akademisyenlerimiz Sezai Karakoç'u ilk önce iyi bir anlasınlar. Ondan sonra yapsınlar sözlük çalışmasını... Anlayanlar istisna fakat birçoğu kapalı şiirimize...
29/11/2008, 06:10
fatih hoca
fatih akın
fatih hocama selamlar... hürtmetler,takipteyiz sizi...
25/11/2008, 15:05

İlgili Konular » M. Fatih Andı |
dunyabizim.com on Facebook
TAMAM