, 28 Mayıs 2018
Diyanet Kitap Fuarları Açılıyor

1193

Diyanet Kitap Fuarları Açılıyor

Bilimevi Yayınları da, Türkiye Diyanet Vakfı'nın; okuyucu, yazar ve yayıncıyı buluşturmak amacıyla her yıl Ramazan ayında İstanbul ve Ankara`da düzenlediği Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’na katılıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından her yıl Ankara ve İstanbul’da açılan kitap fuarları yıllardır Ramazan’a renk katar. Bu yıl Bilimevi çatısı altında yayın yapan Gökkubbe, Risale ve Görüş yayınları da ilk defa bu fuara iştirak edecek. Hem İstanbul’da hem de Anakara’da...

Yayınevlerinin, bir toplumun kültürel değerlerini yansıtan bir vitrin olduğu bilinciyle hareket eden Bilimevi yayınları nitelikli bireyin bütüne kazandırılmasını hedefliyor. Bilimevi, akademik çalışmaların yayına hazırlandığı Gökkubbe, dini içerikli kitapların yayınlandığı Risale ve toplumsal meselelere hasredilmiş olan Görüş yayınlarıyla kültürel zenginliğimize katkıda bulunuyor. Ayrıca Bilimevi toplumda kitaba ilgiyi artırmak amacıyla pek çok kültürel faaliyette yürütüyor.

Kitap meraklıları ayrıca Bilimevi stantlarından Kitabın Ortası, Makas, Kadın, Dış Politika ve İktisat dergilerine de ulaşabilirler.

Bu yıl 37’ncisi düzenlenen Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı İstanbul’da Ayasofya meydanında 16 Mayıs Çarşamba günü, Ankara’da ise Gençlik parkı karşısındaki Melike Hatun Camii avlusunda 18 Mayıs Cuma günü kapılarını kitapseverlere açacak. Fuarlar 10 Haziran'a kadar ziyaret edilebilir.