, 21 Temmuz 2018
Bağcılar'da görme engelilere Kur'an kursu

786

Bağcılar'da görme engelilere Kur'an kursu

Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Bağcılar İlçe Müftülüğüne bağlı Hz. Osman Kız Kuran Kursu görme engelliler sınıfına 2018 yaz kuran kursu, 2017-2018 kış temel eğitim kursu için görme engelli bayanlardan öğrenci alınacak.

Kursta;

Braille Kuran-ı Kerim öğreniyorum Elifbası cüzünden talim ve tecvidine uygun Braille Kuran-ı Kerim öğretilecek. Kabartma bilmeyen öğrenciler için Türkçe Braille alfabe öğretilecek. Hiç okula gitmemiş öğrenciler için de birinci ve ikinci kademe kursları aldırılarak okur-yazarlık belgesi kazandırılacak. Belge alan öğrenciler için ilkokul ve ortaöğretim kayıtları yapılarak eğitim hayatlarının devamı sağlanacak.

Talimli namaz duaları ve kısa surelerin ezberletilecek. İtikad , ibadet, ahlak, peygamberler tarihi ve Siyer-i Nebi öğretilecek. Uygulamalı abdest ve namaz öğretilecek. Kursta ayrıca kabiliyetli olanlar için hafızlık eğitimi de verilecek. Engelli eğitimi bağımsız hareket ve baston eğitimi ile kişisel gelişim becerileri kazandıracak.

Kurs kapsamında, sosyalleşme ve öz güveni geliştirici olarak Büyükşehir Belediyesinin Engelliler Merkezi'nde yemek, bilgisayar ve bağımsız yaşam kursları; tiyatro faaliyetleri, piknik ve kültürel geziler düzenlenecek ve yüzme dersleri verilecek.

Kuran Kursun’a alınacak öğrencilerde aranan şartlar:

Görme engelli bayan olmak. Görme engeli dışında başka engelinin bulunmaması. Günlük yaşantısını sürdürebilecek beceriye sahip olması. Kış kursu için 15- 45 yaş aralığında, yaz kursu için de çocuklardan 8-45 yaşından itibaren alınacak.

Hz. Osman Kur’an Kursu iletişim bilgileri ise şu şekildedir;

Cep tel 0546 414 67 33

Kurs tel: 0212 515 88 80

Bağcılar müftüğü: 0212 657 97 98

e-mail adresi: [email protected] [email protected]

Kursun adresi: Güneşli mah. Evren cd. Ayçin sk. No: 37 BAĞCILAR / İSTANBUL