, 20 Temmuz 2018
Makas Dergisi Çok Yakında Çıkıyor

1321

Makas Dergisi Çok Yakında Çıkıyor

Makas dergisi çok yakında okurlarıyla buluşuyor. Bilimevi bünyesinde iki ayda bir çıkacak dergi, edebiyat ve mizah ağırlıklı olacak.

İlgili Yazılar
İkinci Sayısında Makas tan İki Güzel Hediye
İkinci Sayısında Makas’tan İki Güzel Hediye

Erdem Beyazıt’ın ‘Aşkın bir adı da berekettir’ sözünü bu ay kapağına taşıyan Makas dergisinin ikinci sayısı çıktı.
14/06/2018 12:12
Özgürlük Tıpkı Hayat Gibi Bir Gecelik Rüyaydı
Özgürlük Tıpkı Hayat Gibi Bir Gecelik Rüyaydı

Derdest edildiğimde saçlarımın ve sakalımın uzun olması, geçmiş yıllarda olduğu gibi birilerini rahatsız etmiş olacak ki ilk uygulama saçlarımın, sakalımın kesilmesi olacaktı.
07/06/2018 12:12
Yüklemi 'Yok' Olan İlahiyatçı
Yüklemi 'Yok' Olan İlahiyatçı

İnternette İhsan Eliaçık İslâm’da Yok kelimeleri ile arama yapınca karşımıza uzun bir liste çıkıyor. Mesela ilk madde ''İslâm’ın beş şartı yoktur''. Devam ediyoruz. ''Kurban kesmek İslam’da yok', ''Namaz beş vakittir diye bir şey yok'', ''Miraç yok''… Uzun sözün kısası İhsan Eliaçık’ın ilmihalinde yüklemi yok olan cümlelerin haddi ve hesabı yok.
28/05/2018 12:12
Uyuşturucu Testini Başarıyla Geçen Hacı Bekir Lokumu
Uyuşturucu Testini Başarıyla Geçen Hacı Bekir Lokumu

‘Lokum paketinin üzerindeki streç filmi yırtmamla birlikte özgürlüğüne kavuşan pudra şekeri, sınır polisiyle bir anda kesişen gözlerimizin arasında bizimle kafa buluyordu. Film kopmuştu ama görüntü yavaş çekimde ilerliyordu sanki. Doğasına aykırı olarak sınır bölgesinde uçuşan pudra şekerlerinin Latin Amerika’daki herhangi bir sınır polisinin hayal gücünde, içi her şekilde doldurulmaya müsait ‘beyaz’ bir sayfa açabileceğini tahmin edebiliyordum.’ Ömer Musa Targal yazdı.
28/05/2018 11:11
Hasan Kaçan Duruş Dediğimiz Şeyi İşte O Gün Öğrendim
Hasan Kaçan: ‘Duruş’ Dediğimiz Şeyi İşte O Gün Öğrendim

''Berber dükkanımız meşhurlar sayesinde meşhur olunca, başka semtlerden de müşteriler gelmeye başladı. Halbuki bir berbere ancak tanıdık müşteriler gelir ve o berber hayatta değiştirilmez. Eskilerin bir lafı vardır hatta; ‘İcabı halinde karı değiştirilir ama berber değiştirilmez.’ Böylesine mühim bir yerdir.''
24/05/2018 13:01
Yap Düzelt Değiştir ve Yolda Ol Hayatına Sahip Çık
Yap, Düzelt, Değiştir ve Yolda Ol: Hayatına Sahip Çık

Hayatından memnun değil misin?! Önce neyi değiştirmek istediğini bul ve yüzleş! Sorumluluk al ve kurban rolünden çık! Çünkü bu şikayet ettiğin hayata, davranışlara, çevreye sahip olmanda senin de bir payın var. Ancak sorumluluk aldığında bu payı fark edersin! Ve sadece farkında olduğun şeyleri düzeltme imkanın olur. Suçlamak ise gözleri kör eder.
26/05/2018 08:08

Makas dergisi çok yakında okurlarıyla buluşuyor.

Bilimevi bünyesinde iki ayda bir çıkacak dergi, edebiyat ve mizah ağırlıklı olacak.

Yalçın Akdoğan’dan Ahmet Kekeç’e, Hasan Kaçan’dan Hatice Kübra Tongar’a, Yakup Köse’den Bilal İşgören’e, Suavi Kemal Yazgıç’tan Bahadır Yenişehirlioğlu’na pek çok ismin yazar kadrosunda yer aldığı dergideki çizimler ise usta karikatürist Erhan Yalvaç’a emanet…

Her sayıda düzenli bazı bölümlerin olduğu dergide, ses getirecek söyleşilerin yanısıra çocuk yazarlara da yer ayrılmış.

Makas dergisinden haberlere ve hakkında detaylı bilgilere şu adreslerden ulaşabilirsiniz: https://twitter.com/MakasDergisi 

info @ makasdergisi.com

denizersoy @ makasdergisi.com


İlgili Konular