, 19 Temmuz 2018
Aile kurumunun dönüşümü masaya yatırılacak

1119

Aile kurumunun dönüşümü masaya yatırılacak

Bu yıl 4.sü düzenlen Maneviyat Psikolojisi Sempozyumu, 'Evlilik ve Aile' temasıyla problemleri ve önerileri masaya yatırıyor.

Bu yıl 4.sü düzenlen Maneviyat Psikolojisi Sempozyumu, “Evlilik ve Aile” temasıyla problemleri ve önerileri masaya yatırıyor.

Uzun süredir toplum bilimcilerin ve aile danışmanlarının gündeminde olan aile kurumunun dönüşümü meselesi Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek “IV. Ulusal Maneviyat Psikolojisi Sempozyumu”nun odak noktasını oluşturdu.

Sempozyumda hem ailenin tarihsel köklerine bakılacak hem de aileyi etkileyen faktörler ve öneriler konuşulacak. “Dindarlık ve Maneviyatın Aile Hayatına Etkisi”, “Fıtrat Merkezli Olarak Ailenin Yeniden İnşası” gibi başlıkların yer aldığı sempozyumda; Prof. Dr. Sefa Saygılı, Prof. Dr. Kemal Sayar, Dr. Mustafa Ulusoy gibi önemli isimler konuşmacı olarak yer alıyor. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden akademisyenleri de ağırlayacak “IV. Ulusal Maneviyat Psikolojisi Sempozyumu”, Sıcak Yuva Vakfı’nın destekleriyle İstanbul'da Birlik Vakfı MTTB Konferans Salonu’nda 14-15 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sempozyuma katılım herkese açık ve ücretsizdir.

Sempozyuma dair detaylı bilgiler için tıklayınız.

Yorum
Davet
Ali
Herkese açık bir sempozyum mu olacak
09/10/2017, 12:56