, 19 Temmuz 2018
Hafız kardeşler dünya birincisi oldu

745

Hafız kardeşler dünya birincisi oldu

Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb’te 24.sü düzenlenen Uluslararası Kur’an-ı Kerim Ezbere Okuma yarışmasında Hafız Faruk Şahin 15 cüz ezbere okuma kategorisinde birinci olurken, kardeşi Muharrem Şahin de 5 cüz ezbere okuma kategorisinde birincilik kazandı.

Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb’te 24.sü düzenlenen Uluslararası Kur’an-ı Kerim Ezbere Okuma Yarışması'nda Kalbe Yolculuk Derneği’ni temsil eden Hafız Faruk Şahin 15 cüz ezbere okuma kategorisinde birinci olurken, kardeşi Muharrem Şahin de 5 cüz ezbere okuma kategorisinde birincilik kazandı.

Zagreb Camisinin 30. yılını doldurması sebebiyle, Zagreb Camisinde düzenlenen yarışmada 30 cüz kategorisinde Abdullah Salah Alsaedi (Suudi Arabistan), 15 cüz kategorisinde Faruk Şahin, 5 cüz kategorisinde Muharrem Şahin veKur’an tilaveti kategorisinde Elijesa Asani ( Makedonya) birinci geldi.

Kazandırdıkları başarıyla ülkemizi onurlandıran Şahin kardeşler, yarışmaya yine Bayburtlu olan Dünya Ezbere Kur’an-ı Kerim Okuma birincisi Hafız Selman Okumuş’un önderliğinde hazırlandılar. Hafız Selman Okumuş bu yarışmada daha önce birincilikler aldı ve 10 yıl jüri üyeliği görevi üstlendi. Hafız Faruk Şahin, bu yıl 5.si düzenlenen Türkiye Uluslararası Hafızlık ve Kur’an’ı Kerim-i Güzel okuma yarışmasında ikinci olmuş ve ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı.

Islamic Center bünyesinde yapılan organizasyona, merkezin 30. yılını doldurması sebebiyle yoğun katılım yaşandı. Islamic Center Başkanı Dr. Gzim Recebi’den nakledilen bilgiye göre 26 ülkeden katılan 59 yarışmacı 6 kurra hafız jüri üyesi tarafından değerlendirildi. Dünyanın dört bir yanından gelen hafızlar kendilerini izlemeye gelen binlerce misafire Kur’an ziyafeti sundular.

Hafız Faruk Şahin ve Hafız Muharrem Şahin birincilik ödüllerini Suudi Arabistan ve Katar, Kıraat âlimlerinin, Hırvatistan Baş Müftüsü Aziz Hasanoviç’in, Islamic Center Başkanı Dr. Gzim Recebi’nin ve Baş İmam Dünya Birincisi Hafız Aziz Alili’nin elinden aldılar. Dereceye giren yarışmacılara para ödülü ve başarı belgeleri takdim edildi.

Yarışma dünya hafızlarının katıldığı mevlid kapanış programıyla son buldu.