, 21 Ağustos 2017
İktibas dergisinin 464 sayısı çıktı

270

İktibas dergisinin 464. sayısı çıktı

İktibas dergisinin Ağustos 2017 tarihli 464. sayısı çıktı.

İlgili Yazılar
Dergilerin Ağustos 2017 Sayılarına Toplu Bir Bakış-1
Dergilerin Ağustos 2017 Sayılarına Toplu Bir Bakış-1

Mustafa Uçurum, Bir Nokta, Dergah, Nihayet, Fayrap ve Aşkar dergilerinin Ağustos 2017 tarihli yeni sayılarına değindi.
18/08/2017 08:08
Kardelen dergisinin 93 sayısı çıktı
Kardelen dergisinin 93. sayısı çıktı

Kardelen dergisinin Temmuz-Eylül 2017 tarihli 93. sayısı çıktı.
15/08/2017 13:01
Necati Mert'ten 'Hikaye' ve 'Öykü'ye Dair Süreklilik Niçin Esirgenir 'Hik
Necati Mert'ten 'Hikaye' ve 'Öykü'ye Dair: Süreklilik Niçin Esirgenir 'Hikâye'den?

''Fakat hangi sanat, fakat hangi tür durduğu ilk yerde hâlâ? Fotoğrafın icadıyla resim değişti, sinemayla da roman; ama değişimden sonrakilerin adı yine resim, yine roman. Süreklilik niçin esirgenir 'hikâye'den?'' Necati Mert'in Hece Öykü dergisinin 70. sayısında yayınlanan ''Hikaye de Öykü de'' başlıklı yazısını alıntılıyoruz.
13/08/2017 08:08
Din ve Hayat dergisinden Kur  n Eğitimi dosyası
Din ve Hayat dergisinden Kur’ân Eğitimi dosyası

İstanbul Müftülüğü'nün yayını olan Din ve Hayat dergisinin “Kur’ân Eğitimi” konulu 31. sayısı yayımlandı.
10/08/2017 16:04
30 Yıldır Aynı Heyecanla Yedi İklim Cuma Buluşmaları
30 Yıldır Aynı Heyecanla: Yedi İklim Cuma Buluşmaları

Yedi İklim’in Cuma buluşmalarına katılmaya çalışıyorum imkân buldukça. Dergi bürosunda yapılıyor buluşmalar. Haftanın diğer günleri de açık büro. 30 yıldır yayınlanıyor dergi. Cuma buluşmaları da derginin yayın hayatı boyunca aksamadan devam ediyor. Şakir Kurtulmuş yazdı.
11/08/2017 11:11
İlim ve İrfan dergisinden huy ve karakter eğitimi dosyası
İlim ve İrfan dergisinden huy ve karakter eğitimi dosyası

Saadettin Acar yönetimindeki İlim ve İrfan dergisi Ağustos 2017 tarihli 60. sayısını yayınlayarak beş yılını geride bıraktı.
07/08/2017 14:02

İktibas dergisinin Ağustos 2017 tarihli 464. sayısı çıktı. Dergi yeni sayısında “Duruş Farklılıklarımız” ve “Hakikati Arayış”ta Israr” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayıda, Yorum bölümünde Abdullah Pamuk’un ““Duruş Farklılıklarımız” ve “Hakikati Arayış”ta Israr”; Kavram’da ise “İdeolojilere Göre Mülkiyet ve Ekonomik Düzen” konusu işleniyor.

Düşünce yazılarında, Hüseyin Bülbül’ün “Bir de Madalyonun Öbür Yüzüne Bakalım”; Hikmet Ertürk’ün “Asık Surat”; Osman Coşkun’un “İlah’lar Şirketi”; Enes Tarım’ın “İlkel İçgüdülerimiz ve Toplumsal Akıl Tutulması”; Haydar Öztürk’ün “Kur’an’da Terhib ve Terğib” Ömer Yıldız’ın “Sevgi ve Şefaat Bağlamında Şirk Kavramı Üzerine Bir Deneme”; Sinan Ulu’unu “Dikkat! Türkiye Bir “Hukuk” Devletidir” ile Hârûn Görmüş’ün “Sınırsız Şirk: Vahdet-i Vücûd” yazıları yer alıyor.

Bir Kitap Bir Alıntı bölümünde da ise, Yaba Yayınları tarafından Yaşar Günenç’in çevirisi ile yayınlanan Hallac-ı Mansur’un “Tavasin Enel Hak (Ben Tanrıyım)” kitaptan Yaşar Gönenç’in önsöz yazısı olan “Mansur’un Tanrılaşma ve Şeytanlaşma Serüveni” ile “Hallac-ı Mansur’un Vasiyeti” başlıklı yazısı alıntılandı.

Mektuplara Cevaplarda Hüseyin Bülbül’ün “Faizi Yiyende Yediren de Aynı Hükmün Mahkumudur” yazısı, Sanat-Edebiya’ta Tuba Karacan’ın Yenişafak.com’da yayınlanan “Sanal Alemde İnsanı Keşfetmek’ın” yazısı; Dünyabülteni.com’da Murat Sayımlar’ın “Tarihten gelen adam” Yazısı; Hakverdi Bedilli’nin “İsrail Doğdu, İnsanlık Öldü” yazısı ile Murat Armık’ın “Sokaklardaki Ayazı Evinin Penceresinden İzlemek” şiiri yer alıyor.

 

http://www.iktibasdergisi.com/


İlgili Konular