, 25 Mayıs 2018
Sorular Ömer Nasuhi Bilmen den

4098

Sorular Ömer Nasuhi Bilmen’den

Kitap okuma bilincinin gençler arasında yaygınlaşması için Ufka Yolculuk Kültür Yarışması düzenleyor. Son katılım 12 Nisan

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, kitap okuma bilincinin gençler arasında yaygınlaşması gayesiyle 60’a yakın gençlik kulübüyle birlikte Ufka Yolculuk Kültür Yarışması düzenliyor.

Yarışma gününe kadar Diyanet İşleri eski Başkanı merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in “Büyük İslamİlmihali” eserini okuyacak on binlerce genç, 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü saat 14.00’te Türkiye genelinde yapılacak sınava katılacak.

Milli Eğitim Bakanlığının ve Diyanet İşleri Başkanlığının tavsiye ettiği yarışma 18 yaş altı ile 18 yaş üstü olarak iki kategoride gerçekleştirilecek. Yarışmanın danışma heyetinde Türkiye’nin önde gelen fıkıh âlimleri ve akademisyenleri yer alıyor.

Yarışmayı Asilder Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’yle birlikte Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü düzenliyor.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışması’nın danışma heyeti Türkiye’nin önde gelen fıkıh âlimleri ve akademisyenlerinden oluşuyor. Heyette Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Üyesi Halil Günenç, Necmeddin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Çeker, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Döndüren, YÖK üyesi ve Yalova İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Hatipoğlu, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Türer yer alıyor.

Ufka Yolculuk Kültür Yarışması, Türkiye’nin 60 ilinde faaliyetlerini devam ettiren gençlik kulüplerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ve Diyanet İşleri Başkanlığının tavsiye ettiği yarışmaya son başvuru tarihi 12 Nisan 2013 olarak belirlendi.

Test usulü yapılacak sınavda yarışmacılar 100 soru cevaplandıracak. Sorular, merhum Ömer Nasuhi Bilmen’in Büyük İslam İlmihali eserinden istifade edilerek bir komisyon tarafından hazırlanacak.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri 2 Haziran 2013 Cumartesi günü saat 19.00’da Ankara'da düzenlenecek bir programda takdim edilecek. Yarışmada dereceye girenlere, Türkiye ve il genelindeki sıralamaya göre ayrı ayrı ödül verilecek. Her iki yaş kategorisinde birinciye umre, ikinciye dizüstü bilgisayar, üçüncüye notebook bilgisayar, dördüncüye akıllı telefon, beşinciye ise tablet bilgisayar hediye edilecek. Yarışmada ilk 30’a girenlere ise 100’er TL değerinde kitap takdim edilecek. İllerde ise paydaş olan gençlik kulüpleri dereceye girenlere ödüllerini verecek.

Detaylı bilgi : www.ufkayolculuk.com

Danışma : [email protected]

Yarışma kayıt başvuru: http://www.ufkayolculuk.com/basvuru/

Twitter: @UfkaYolculukCom

 

Cansu Çınar haber verdi