, 22 Haziran 2018
Kabe imamlarını yakından gördünüz mü

115436

Kabe imamlarını yakından gördünüz mü?

Kabe-i Muazzama’nın etkileyici imamlarının sesi, dinleyen herkesi mest eder. Peki kimdir onlar?

İlgili Yazılar
K be örtülerinin ne gibi özellikleri olur
Kâbe örtülerinin ne gibi özellikleri olur?

Kâbe’ye kadîm zamanlardan bu yana örtü örtülürmüş. Kâbe’nin yeni örtüsü de hacılar Arafat’ta iken örtülecek; deyim yerindeyse Kâbe bayramlığını giyip karşılayacak hacıları..
24/10/2012 13:01
K be nasıl ve kimlerle temizleniyor
Kâbe nasıl ve kimlerle temizleniyor?

Sanmayın ki Kabe-i Muazzama hiç temizlenmiyor! Ev hanımlarını kıskandıracak bu temizliği an be an fotoğraflarla aktarıyoruz.
16/01/2012 16:04
Kabe de bir inşaat var Kabe ye varanlarda da
Kabe’de bir inşaat var, Kabe’ye varanlarda da

İnsanın, bilen haliyle bilmeyen hali, gören haliyle görmeyen hali bir olur mu? Hele her an yeni bir yaratma ezeli ebedi yürürlükteyken! Zeynep İnan yazdı..
14/11/2014 12:12
Ümmet hep bir yöne bakıyor
Ümmet hep bir yöne bakıyor!

Rabb'den kula vahiy, kuldan Rabb'e dua; iletişim her an ve bütün mekânlarda.
21/05/2011 13:01
İstanbul'da K be'nin izleri var
İstanbul'da Kâbe'nin izleri var

Kâbe'ye gitmek isteyip de gidemeyenler İstanbul'un bazı mekanlarında Kâbe hasretlerini giderebilirler.
28/04/2011 11:11
Anasının bedduası Sudeys
Anasının bedduası Sudeys

Sudeys'i dinlediniz mi hiç? Kabe'nin imamı Sudeys'i. Ne güzel bir tecelli imiş o!
25/04/2011 15:03

 

Fatihadan tanırsınız onları

Kabe-i Muazzama’nın etkileyici imamlarının sesi, dinleyen herkesi mest eder. Hele ki Kabe-i Muazzama’da vakit namazını kılıyorsanız; o eşsiz, efsunlu atmosferde yankılanan ayetler, sanki gönlünüze yeniden nazil olur. Ve merak eder insanoğlu, böylesine gönlümü okşayan ses acaba kime aittir diye? İşte o meraklı insanlardan biri oluyor ve bu güzel yüzü tanımak için yol alıyoruz.

 

Türkiye'den ve Dünyadan ilim, kültür, edebiyat ve sanat adamlarına, Müslüman kanaat önderlerine, binlerce kitaba, şehirlere, ülkelere ve ümmet coğrafyasına ve daha bir çok kültürel konuya dair yazılar ve haberleri, alfabetik sırayla, Dünyabizim Ansiklopedisi'nde bulabilirsiniz: http://www.dunyabizim.com/tags

 

Canlı kültür gündemini, dergilerin yeni sayılarının bültenlerini, İstanbul ve Anadolu'daki etkinliklerin duyurularını Havadis ve Etkinlik Takvimi kategorilerimizde takip edebilirsiniz.

Kabe İmamı Şeyh Mahir
Kabe İmamı Şeyh Mahir
Kabe İmamı Şeyh Mahir
Kabe İmamı Şeyh Mahir
Es-Südeys
Es-Südeys vaaz veriyor

 

Her şey bir vakit namazıyla başlar

Vakit namazı yaklaşınca, Beytullah’la buluşma randevumuza bir saniye dahi gecikmeden yetişmek istiyoruz. Mescid-i Haram’da namaza davet 6 yıldır onun, Tevfik Abdulhafız hocamızın şaheser sesinden olunca bağrımızda hissediyoruz felaha ulaşmayı. “Allah-u Ekber” nidaları kuşatıyor semayı, ardından bir kamet ve Fatiha-i şerif… Kimi zaman Şeyh Abdullah Basfor, kimi zaman İbrahim Eşşureym, kimi zaman Essudeys talebesi Şeyh Ghazzawi ve Mahir Muaykılı… Kabe-i Muazzama’ya ataması olan Mahir Hocayı görüyoruz. Süzülüyor ve hazırlık yapıyor.

Nişan al ve hızla bas deklanşöre

Amacımız yakından görüp, selam vermek ve fotoğraf çekmekti. İlkin yakından gördük o mübarek yüzü, akabinde Allah’ın selamı ile selamladık. Sıra fotoğraf çekmeye gelince yanı başımızda telefonu kırılıp, hafıza kartı alınan beyi görünce bu isteğimizi biraz öteledik. Hayli korktuk ama pes etmedik diğer namaz vakti, vakitleri derken birkaç fotoğraf çekimi yapabildik.

Emaneti korumak zor, peki ya işin sırrı?

Ses, Cenab-ı Allah’ın verdiği bir lütuf ihsan idi. Peki ya püf nokta neydi? Türk işi çiğ yumurta sarısı mı yoksa beyaz üzüm pekmezi mi ya da buz yemek mi? Hangisiydi merak ettik. Şeyh Mahir El Mu'aykıli, Kralının evinin hemen yanındaki devleti âliye işlerinin görüldüğü binadan giriş çıkışlarını yapıyordu. Bizzat o binanın kapısına gittik ve merakımızı giderdik. Sorduk nedir ki işin sırrı, böylesine muhteşem ses? Dediler “Allah-u Alem” devamla “zemzem ve sıcak hurma”

Ve bir dua..

Vakti şerif cumaydı. Sırayı Essudeys alıyor ve vaaz veriyor, ardı ardına Arapça lisanı ile hadisi şerifleri haykırıyordu. İlkin anlamakta güçlük çektik ama tanıdıktı bu cümleler her biri ezberimize aldığımız kırk hadisi şerifti ve tüylerimiz ürperiyordu. En çok da babamı hatırladım hamd ile… Ona atfediliyordu 3 kez tekrarlanan şu hadisi şerif: “Hiçbir baba, evladına, güzel terbiyeden daha üstün bir hediye veremez.”(Tirmizi)

Rahmeti Rahman olan Allah, cümle Muhammed ümmetine Kâbe-i Muazzama’nın mübarek duvarlarına çarparak yükselen bu eşsiz sesleri yakından duymayı mazhar eylesin.

 

Hatice Tüfekci haber verdi 

Yorum
ölü canlılar
seyfi
allah kuran ile ahlaklanan muhammade (sav) layık ümet eylesin massalah seslerine
18/12/2017, 07:24
salıh al talib
seda
umrede en çok etkilendiğim ve beni namazda ağlatan salıh al talib ve bandar idi
17/02/2016, 14:06
Ruha Hitap Eden Sesler
dryope
Allah razı olsun bu insanlardan.Maaşallah öyle okuyorlar ki insanın ruhu yerinden çıkası geliyor.Bu arada Nasser Al Qatami'yi de dinlemenizi tavsiye ederim saygılaarımla...
24/03/2015, 12:45
çok güzel bir ses
beyza
Mahir hocanın sesi çok etkileyici, umre ye gittik Allah inş. kabul eder. Arkasında namaz kılmak çok güzel bir his. Allah bir daha oraları görebilmeyi,görmeyenlere de gidebilmeyi nasip etsin.
26/08/2013, 12:28
etkileyici
ela
Mahir hocanın sesi çok etkileyici bu kadar mı güzel okunur o mübarek ayetler dinlerken hayran kalıyorum.....
19/07/2013, 02:44
Ben ise..
orhan hattatoğlu
Değişik,güzel bir haber,hatta ayrıntıda saklı olması daha da güzel.Bendeizin merak ettiği bu muhterem hocalarımızı seçip görevlendiren veya görevlendirenler kimler? :)
02/07/2013, 20:15
vay be
Ala
vay be maşallah sübhanallah bende o kadar gittim ama fotoğfaf makinem bu kadar konuşmamıştı üstad. kalemine,makinene sağlık
12/10/2011, 07:34
Vaaz ve Hutbe Farkı
Mustafa KÜÇÜKAŞCI
Südeys o resimde hutbe îrad ediyor. Vaaz etmiyor.
07/10/2011, 12:11
KABE İMAMLARI
MUSTAFA TÜFEKCİ
Haberin çok güzel canım kardeşim. Bu fotoğraflar beraber gittiğimizde çekmiş olduğun. Her haberinde olduğu gibi, bu haberinde çok güzel ve etkileyici olmuş tebrik ederim. Yeni haber ve yazılarının devamı Cenabı Allah\'tan niyaz ederim.Allah\'a emanet ol.
07/10/2011, 11:30

İlgili Konular
Kabe /